Turkcell Direktörü: TV+ hizmetinin isim hakkı bizde!

26 Mart 2019 Salı, 20:56

Teknoloji devi Apple’ın dün düzenlediği konferansta tanıttığı Apple TV+ ülkemizde soruna yol açabilir. Çünkü, Turkcell isim hakkının sahibi! GSM devi ayrıca Netflix ile işbirliği yapma hazırlığında. Detaylar haberimizde!

TV+ Logosu bile neredeyse aynı!

Apple dün düzenlediği konferansta Apple News+AppleCard, Apple Arcade ve Apple TV+’ı tanıttı. Ülkemizde de Sonbahar’da kullanıma sunulacak olan TV+’ın isim hakkının ise Turkcell’de olduğu ortaya çıktı.

Turkcell’in 2014 yılında kullanıma açtığı ve oldukça başarılı olan yerli dijital televizyon platformu TV+ ile ilgili olarak bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, “Türkiye’de TV+’ın isim hakkı bizde. Apple da bu yeni servisiyle buraya geldiğinde, bu markanın isim hakkının zaten alınmış olduğunu görecek. Logo bile neredeyse aynı, biz TVibaresini büyük, onlar ise küçük harfle yazıyor.” dedi.

Turkcell mühendislerinin 2014’te geliştirip piyasaya sunduğu TV+ ile 3.6 milyon kullanıcıya ulaştıklarını belirten Zavaroğlu, “Apple’ın dünkü lansmanı bizim için tamamen tesadüf oldu. Ama iyi oldu. Bu alandaki stratejimizin ne kadar doğru olduğunu gördük. TV+’ı önümüzdeki dönem daha fazla duyacaksınız.” diye konuştu.

Netflix ile işbirliği!

“Netflix ile yakın bir zamanda işbirliğine de gideceğiz. TV+ kutularına Netflixuygulamasını da dahil etmeyi düşünüyoruz.” diyen Barış Zavaroğlu, platformlarındaki yerli içerikleri zenginleştirmek için Beşiktaş Kültür Merkezi ile yaptıkları işbirliği hakkında ise şunları söyledi: “BKM ile yeni bir anlaşma yaptık. Her hafta 5 yeni BKM filmi, TV+ abonelerine ücretsiz olarak sunulacak. Yerli filmlerin daha fazla seyirciye ulaşması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle izleyiciler, Ata Demirer’den, Cem Yılmaz’a ve Yılmaz Erdoğan’a tüm ünlü oyuncuların filmlerine yıl boyunca ücretsiz erişebilecek.”

Turkcell Direktörü: TV+ hizmetinin isim hakkı bizde!

Yazan : Cansın AKTAŞ
SDN ShiftDelete.Net

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir