E-Devlet üzerinden abonelik dönemi başladı!

19 Şubat 2019 Salı, 22:31

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamayla birlikte, E-Devlet üzerinden abonelik işlemlerinin 
yapılabileceğine dair bir takım bilgiler verilmişti. İlk açıklamalar uygulamanın Martayındabaşlayacağını bildirse de, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, E-Devlet abonelik dönemi bugün itibariyle başladı.

E-Devlet abonelik dönemi resmen başladı!

E-Devlet üzerinden abonelik işlemlerini yönetme, temelde vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Uzun süre beklemeyi sevmeyen ve bu işlemler için evden ayrılmak istemeyen kişiler, dilerlerse bu işlemleri internet üzerinden halledebilecekler. Twitter üzerinden yapılan açıklamayla birlikte, elektrik ve doğalgaz abonelikleri için kısmi işlemler 18 Şubat, yani bugün itibariyle başladı.

E-Devlet üzerinden başlayan yeni uygulama, aboneliklerin iptalini 
internet üzerinden yapmaya olanak sağlayacak. Bununla birlikte yetkililer, tüm entagrasyon sürecinin 2019 yılının sonuna kadar tamamlanmasını bekliyor. CB Dijital Dönüşüm Ofisi, duyuruyla birlikte bir takım açıklamalarda da bulundu.

“Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrikdoğalgazsu ve Türk Telekomaboneliklerini e-Devlet üzerinden yapabilecekler.”

E-Devlet üzerinden abonelik dönemi başladı!

Yazan: Berk DEMİRCİ
SDN : ShiftDelete.Net

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir